3 tipy na skvělé výlety v Itálii

Dovolenou v Itálii si můžete, pokud máte sjednané výhodné cestovní pojištění, užít i jinak než v Římě nebo v neoblíbenějších destinacích. Přinášíme tipy na zajímavé výlety, aby pro vás zbytek Itálie nezůstal nadále záhadou.

Alghera

Začněme pohodlnější alternativou. Do Alghery se dostanete letecky i přímo z Prahy. Stačí vystihnout dobrou cenu a do Itálie se pak přepravíte za velmi výhodných podmínek. Jakmile se dostanete do centra města Alghero, věnujte chvíli spoznávaní této části Sardinie. Hlavní atrakcí je Grotta di Nettuno. Je obklopen mořem a má velmi krásnou výzdobu. Ale fantastickým zážitkem je již na cesta k ní. První možností je dostat se k ní lodí. Ušetřete si trochu síly a projděte alespoň jednou z cest pěšky. Procházka a schodiště jsou vytesány do skal v moři a určitě nikdy nezapomenete na ten výhled. V okolí jsou nejen krásné pláže, ale také úžasné barevné pobřeží. Další výlety můžete naplánovat na nedaleké Bosa a Castelsardo. Oba se mohou pochlubit historickými pevnostmi, z nichž je skutečně fantastický výhled na okolní krajinu. Chcete-li se radovat, zajděte si na Korsiku. Pouze 30 km od Alghero je přístav.

Cascate del Mulino – Grosseto

Šedesát kilometrů odděluje tato dvě zajímavá místa. Začněme tím zajímavějším. Cascate del Mulino se nachází při Terme di Saturnia. Jedná se o přirozené kaskádové lázně s termální vodou s léčivými účinky. Malé přirozeně vytvořené rybníky v kombinaci s okolní nedotčenou přírodou vytvářejí nádherný zážitek. Když si takhle odpočinete,můžete se rozhodnout pro Grosset. Středověká kultura a zachovalé stavby různých stylů vás vezmou na jedinečnou procházku v čase. Určitě nebudete mít možnost vynechat jednu ze 13 kostelů nebo dvě opatství. Jsou úzce spjaty s místní kulturou a často krásně zdobené. Důležitou památkou jsou staré středověké městské hradby. Když se těší této krásné atmosféře, vyberte si také archeologické muzeum, kde najdete mnoho drahokamů z jejich historie.

Syracuse – Pantalica

Místa na Sicílii, která jsou vzdálena jen hodinu jízdy autem. Oba jsou nejen významné historické památky, ale i památky chráněné UNESCO. Začněme nejprve s Pantalicou. Jedná se o malé nekropole, které sloužily v minulosti jako hřbitovy. Všechny byly postaveny na skalách v jednom pohoří a jsou starší než 5000 let. Pak se přesuňte do Syracuse, jejíž krása spočívá ve skutečnosti, že spojuje dvě významné kultury – italskou a řeckou. To ovlivnilo vizáž mnoha budov a památek. Nejvýznamnějšími jsou obrovské kamenné divadlo, amfiteátr, bazilika a starodávná fontána města.