Mapa Itálie

Itálie je rozlehlá země s bohatou historií, která je rozčleněna na menší regiony. Ve středověku byla tato země rozdělená do mnoha menších států, které často měnily své hranice. Dnes se administrativně dělí na 20 regionů, jež se dělí na menší provincie.

Itálie se rozléhá v jižní Evropě na dlouhém poloostrově ve tvaru boty. Z jedné strany ji lemují Alpy, k této zemi patří také významné ostrovy Sicílie, Elba a Sardinie. Je třeba také zmínit, že Italské pobřeží včetně ostrovů dosahuje délky 7 600 km a je omíláno Jaderským, Jónským, Tyrhénským a Ligurským mořem. Na Apeninském poloostrově ve vnitrozemí se nachází mnoho velkých jezer, jmenujme zejména Trasimenské jezeroBolsenské jezero či jezero Lago di Garda.

Itálie je hornatá země zejména v severní části, kde se táhnou Alpy. Nejvyšší hora nese název Mont Blanc a rozléhá se v Alpách na hranicích Francie a Itálie. V zemi se nachází mnoho sopečných masivů s aktivními sopkami (Etna, Vesuv Stromboli). Občas je třeba počítat s menšími otřesy. Ve východní části italských Alp se táhnou Dolomity. Jižně od Alp se rozléhá velmi rozsáhlá Pádská nížina, kterou lemuje řeka pád se svými přítoky. Pád je nejdelší řeka Itálie a ústí jako většina řek do Jaderského moře na východním pobřeží. Jde o významný veletok, který protéká mimo jiné městem Turín a v blízkosti Benátek tvoří deltu.

V Itálii je vyspělý zemědělský průmysl. Jsou zde však velké regionální rozdíly. Jih Itálie je poměrně zaostalý, naopak velmi vyspělý je sever.

Tip: V případě, že se právě do Itálie chystáte a plánujete cestu po dálnici, věnujte na chvilku pozornost tomuto článku o cestě do Itálie autem. Získáte přehled o nejčastějších trasách, jejich výhodách a nevýhodách i cenách za palivo.

Přinášíme vám podrobnou mapu Itálie včetně přilehlých ostrovů:

Mapa Itálie

Mapa Itálie

Po kliknutí na obrázek se vám mapa zvětší.

Itálii si můžete prohlédnout i na Google Maps: