Nejkrásnější pláže italských ostrovů?

pohled na Faraglioni Capri

pohled na Faraglioni Capri

Itálie patří hned po Chorvatsku mezi nejoblíbenější turistické destinace. Míří sem zamilované páry, rodiny s dětmi, ale i milovníci historických památek a kulturních pamětihodností. Od památek se ale volně přesuneme k tomu, co turisty láká na Itálii nejvíce – okouzlujícím plážím, které obsazují přední příčky anket oblíbenosti. Pojďme se společně podívat na ty nejoblíbenější, které jsou součástí ostrovů Sardinie a Ischia.

Největší skvosty Sardinie

Ostrov Sardinie je vesměs hornatý a žije především z cestovního ruchu. Pobřeží, které je lemováno množství písečných, oblázkových i kamenitých pláží má neuvěřitelných 1840 kilometrů. Mezi nejkrásnější pláže patří nepochybně písečná pláž Su Giudeu Beach, kterou naleznete v jižní části ostrova, a povědomá vám bude pravděpodobně z několika reklam, jež se zde natáčely. Za zmínku jistě stojí i opěvovaná La Pelosa Beach, která hned na první pohled připomíná překrásný tropický ostrov, a najít ji můžete naopak na severu ostrova.

Náš tip: Zaujaly vás zdejší pláže? Vydejte se do Sardinie letecky!

TOP pláže ostrova Ischia

Pláže na ostrově Ischia jsou povětšinou písčitého charakteru a dělí se na veřejné a privátní. Největší z nich je pláž Maronti. Pláž Maronti se nachází v jižní části ostrova, nedaleko městečka Barano di Ischia. Pláž, která je tvořená jemnými oblázky, se táhne kolem pobřeží přibližně v délce 2 kilometrů. Milovníci písčitých pláží naopak nesmí opomenout navštívit pláž Citara, kterou naleznete nedaleko Posseidonových zahrad, jež jsou vyhlášené svými termálními lázněmi. Pláž je perfektně dostupná díky velmi mírnému vstupu do vody ji můžeme doporučit také rodinám s dětmi.

Náš tip: Chcete-li se osvěžit na zdejších plážích, doporučujeme navštívit ostrov Ischia letecky.

Vychytejte správný termín

Ačkoli zástupci cestovních kanceláří tak jako každý rok straší s nedostatkem last minute nabídek, my už nyní víme, že nabídka bude stejně bohatá jako v předchozích letech. Chcete-li na letní dovolené opravdu ušetřit, sázejte na zájezdy last minute Itálie autobusem a vybírejte termíny mimo hlavní sezónu.