Lyžování v Itálii

Italské Alpy

Italské Alpy

Pokud plánujete rodinnou dovolenou na svahu v zahraničí, nezapomeňte si srovnat cestovní pojištění. Itálie má v tomhle ohledu skutečně co nabídnout – dokonale strmé svahy i známé tratě světového poháru v Dolomitech, nebo skutečně štědré svahy na prašan, například Livigno. Příjemnou alpskou atmosféru a tradiční horské chatky najdete zejména v lyžařských střediscích Jižního Tyrolska. A k tomu si tu užijete sluneční paprsky zdarma. V Itálii si vychutnáte jedinečné spojení kulinářských specialit a prvotřídního sportovního vyžití!

Proč právě Itálie?

V mnohostranné Itálii není “Dolce Vita” pouze mottem, ale skutečným životním stylem. Užívat si život se všemi jeho aspekty a být šťastný – Italové milují svou zemi se všemi jejich požitky a možnostmi. Italská kuchyně je jedna z nejznámějších na světě, přičemž lyžování je přinejmenším také tak oblíbené. Proto byste při cestě do Itálie v zimě neměli nikdy zapomenout navštívit jedno z mnoha nádherných lyžařských středisek.

Kde všude jde v Itálii lyžovat?

V Itálii si můžete užít zimní dovolenou v několika regionech. Nejvíce lanovek se nachází v Dolomitech. Dolomity jsou částí jižních Alp díky své jedinečné kráse známé i mimo Evropu. Dolomity se dělí mezi regiony Jižní Tyrolsko, Belluno a Trentino. Jižní Tyrolsko je známé jako sluneční region Alp, kde si na své přijdou lyžaři i snowboardisté. Kromě regionu Dolomity Superski s 12 lyžařskými středisky (mimo jiných Sella Ronda a Gardena Ronda) se zde můžete vypravit i do menších lyžařských středisek s útulnými lyžařskými chatami. Region Dolomiti-Superski boduje se svými neuvěřitelnými 1 200 km sjezdovek a 460 vleky a to vše v jednom skipasu.

Zajímavé lyžařské středisko je Livigno, mekka pro freeride a telemarku. Místo se nachází přímo na švýcarské hranici a je velmi dobře známé pro bezcelní nakupování. Navíc středisko nabízí cenově výhodný lyžařský resort, který je známým průkopníkem v oblasti zabezpečení proti lavinám pro freeride a nabízí fantastický eventový program v zimě. Dobří lyžaři a snowboardisté ​​si zde mohou také užít královskou disciplínu heliskiing a odvést si tak další nezapomenutelný zážitek.

Dalším vhodným místem pro lyžaře a snowboardisty je Údolí Aosty v blízkosti hranic s Francií a Švýcarskem. Údolí nabízí hezké hotely, útulné chatky a velký výběr různorodých restaurací a mnoho dalších možností večerní zábavy. Region Benátsko se táhne od Jaderského moře až k Dolomit. Alpské městečko Belluno nabízí mnoho pěkných sjezdovek. V lyžařském středisku Belluno najdete dokonce jednu z nejdelších sjezdovek Evropy. Tato 12 km dlouhá sjezdovka vede ze známého vrcholu Marmolady až do údolí a patří také k lyžařskému regionu Dolomity Superski.

Co můžete podniknout během vaší dovolené v Itálii?

V průběhu zimní dovolené zde můžete zažít spoustu jiných věcí než je samotné lyžování. Speciální zajímavé je běžecké lyžování. Najdete zde spoustu velmi pěkných tratí různé obtížnosti – od začátečníků až po experty, pro každého se zde něco najde. Nejvíce vhodným regionem pro běžkaře je Hochpustertal s největším běžkařským okruhem v Evropě. Jako část propojení Dolomity Nodricski s 1 300 km tratí v 13 regionech v rámci Dolomit jsou zde přímo ideální podmínky. Dalšími aktivitami během zimní dovolené mohou být například procházky na sněžnicích, létání na rogalu, paragliding, jízda na koňském spřežení nebo lezení po ledovci.