Do Itálie autobusem

Autobusová doprava do Itálie patří mezi neoblíbenější a nejčastěji využívané. Zájezdy autobusem jsou levné, dálkové busy jsou dnes komfortní se sociálním zařízením a disponují dostatkem místa i pro velké cestovní kufry. Snadno a rychle se tak dostanete k moři přesně tam, kam potřebujete.

Tip: Přečtěte si, jak vybrat kufr, který vám na cestu do Itálie dobře poslouží.

autobusová doprava v Itálii

autobusová doprava v Itálii

Autobusová doprava je dnes na zcela jiné úrovni než si pamatujeme z 90. let minulého století. Autobusy jsou plně vybaveny a přináší maximální komfort pro delší cesty. Oproti letecké i železniční dopravě značně ušetříte, navíc do Itálie se ani nevyplatí kromě jihu a ostrovů využívat letecké dopravy.  Kyvadlová autobusová doprava je zajišťována v několika trasách z celého území ČR. Autobusy disponují toaletou, klimatizací, ledničkou, občerstvení (káva, čaj a jiné nápoje) jsou obvykle za příplatek.

Do Itálie se můžete vypravit autobusem přes cestovní kancelář nebo na vlastní pěst. Od začátku června do konce září zde panuje letní turistická sezóna, na jaře a na podzim sem míří lidé za památkami. Oblíbené jsou také takzvané eurovíkendy. Ovšem ani v zimě není v Itálii nouze o turistický ruch. Alpy a ledovce nabízí ideální lyžařské podmínky.

Délka cesty se odvíjí od toho, do jakých končin míříte. Itálie je rozlehlá země, na sever trvá cesta obvykle 9 hodin. Cesta do italských Alp trvá přibližně 8 hodin. Obvykle se jezdí přes noc, cesta tak uteče mnohem rychleji. Každé dvě až tři hodiny řidič zastaví, abyste si mohli dojít na toaletu, občerstvit se a projít.

Ještě než se vypravíte autobusem do Itálie, prohlédněte si mapu Itálie. Budete tak mít lepší přehled o délce trasy.