Cestovní pojištění do Itálie – záruka poklidné dovolené

Slunečná Itálie je pro dovolenou jako stvořená. Nachází se jen pár hodin cesty autem a nabízí mnoho různorodých zákoutí, od historických uliček přes moderní nákupní metropole až po nezapomenutelně nádhernou přírodu. K Itálii patří také ostrovy Sicílie a Sardinie. Italské pobřeží nabízí více než 7600 metrů své délky plné promenád a pláží. Je vaším dovolenkovým cílem? Nezapomeňte se řádně pojistit!

Bez cestovního pojištění zbytečně riskujete

Ačkoliv je Itálie zároveň jednou ze zemí Evropské unie, rozhodně na zdravotní komplikace během dovolené obyčejný průkaz zdravotní pojišťovny nestačí. Proč se nevyplatí cestovat jen s „modrou“? Podrobně se tématu věnuje tento článek. Základní nutností i při krátkodobé cestě do zahraničí je cestovní pojištění, které zajistí finanční pomoc s lékařskými výlohami při náhlém onemocnění, úrazu, výdaje spojené s převozem zpět do České republiky i při hospitalizaci nebo úmrtí. Je to však jen zlomek toho, co se může během dovolené přihodit a je dobré se proto zároveň připojistit. Pro tyto případy nabízí pojišťovny různé tarify cestovního pojištění.

Vhodné druhy připojištění

Cestovní pojištění do Itálie kryje léčebné výlohy, nikoliv ale další rizika, jako je úraz při sportu. Když budete sportovat, sjednejte si navíc úrazové připojištění. V případě, že se na dovolené zraníte a budete potřebovat dlouhodobou rekonvalescenci, pomůže vám právě úrazové připojištění překonat delší dobu bez pravidelného příjmu nebo vám vyplatí jednorázovou částku při trvalých následcích.

Hodí se také pojištění odpovědnosti, které chrání před vysokými výdaji v případě, že během cesty do zahraničí způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Velmi užitečné je také připojištění zavazadel nebo storno poplatků.

Jak získat základní cestovní pojištění rychle?

Získat jakékoliv cestovní pojištění nebo připojištění přitom není žádná věda. Zcela běžně je sjednávají cestovní kanceláře, které vám zajišťují zájezd, ale můžete za tímto účelem navštívit přímo zvolenou pojišťovnu. Za nejrychlejší způsob se považuje sjednání cestovního pojištění do Itálie on-line, které vyřídíte z pohodlí domova během dvou minut a navíc můžete získat i výrazné slevy.