jezero Lago di Garda

Lago di Garda je největší italské jezero, které vábí turisty z celého světa. Jezero o rozloze 370 km2 se nachází mezi Pádskou nížinou a Alpami. Díky této poloze se sem nedostane studený vzduch. V oblasti jezera vládne příjemné středozemní počasí. Lago di Garda není jen rozsáhlé, ale také hluboké. Dosahuje hloubky 346 metrů. Specifické klima je doslova unikátem, díky tomu tato destinace patří v Itálii k nejoblíbenějším.

Příjemné klima

jezero Lago di Garda

jezero Lago di Garda

Pokud se rozhodujete, zda se vydat na Lago di Garda, přineseme vám pár základních informací, které vám rozhodnutí usnadní. Jezero je samo o sobě nádherné, ovšem jeho krásu ještě umocní příznivé podnební podmínky. Příznivé klima je ideální pro růst subtropických květin, palem, citrusů, olivovníků a dalších teplomilných rostlin. V letních měsících zde teploty dosahují až k 35 stupňům. Jezero je průzračné a velmi čisté, v kombinaci s azurově modrou oblohou a bohatou vegetací vytváří dokonalou scenérii.

Dovolená na úpatí Dolomit

Lago di Garda je ráj rozléhající se na úpatí Dolomit. Dělí se na tři samostatné regiony, Trentino, Verona a Lombardie. V severní části jsou hory, kolem jezera se tyčí obrovské skály, které připomínají fjord. Jih je naopak rovinatý s hojným porostem vinic a olivových hájů. Někteří jej přezdívají jako modravý klenot obklopený horami a zelení. K jezeru si také můžete udělat jednodenní výlet například z Bibione, které odsud není zase až tak daleko.

Bohaté vyžití pro každého

Každý si zde přijde na své, vyznavači krásné krajiny, aktivního odpočinku i památek. Z České republiky to není nikterak daleko. Ačkoliv nejde o moře, koupání, opalování a plážový servis si zde můžete vychutnat plnými doušky. Najdeme zde krásné pláže a zákoutí ve zcela přírodním duchu, kde si každý najde dostatek soukromí. Teplý vítr Ora nabízí skvělé podmínky pro windsurfing. Kolem jezera jsou kvalitní cyklostezky. Celá tato oblast patří mezi TOP bike regiony v Evropě a nabízí kilometry jedinečných tras, sjezdů pro všechny milovníky cyklistiky. Kromě kola si s sebou můžete přibalit i brusle.

Na Lago di Garda míří také rodiny s malými dětmi. Nachází se zde největší zábavný park v Itálii a najdete zde vše, co vás napadne. Tematické dětské atrakce, horskou dráhu, aquapark a mnoho dalších atraktivit

Důvodů, proč navštívit jezero je opravdu mnoho. Nachází se zde také termální lázně, mnoho významných památek. Ochutnat můžete proslulé víno Bardolíno (červené a růžové), které se pěstuje v této oblasti.

Lago di Garda patří k nejkrásnějším koutům Evropy, a kdo sem jednou přijede, bude se sem pravidelně vracet.

Od jezera Lago di Garda se můžete přemístit například do Chorvatska a pokus hledáte ubytování v Chorvatsku? Co třeba zkusit dostupné apartmány Chorvatsko.

objednavka