Ubytování v Itálii

Jestliže zvolíte jako dovolenkovou destinaci právě Itálii, pak vězte, že není důležité zaměřit se jen na počasí a moře, ale také ubytování. Ačkoliv v hotelu, kempu či penzionu budete prakticky jen přespávat, volba ubytování velmi ovlivní vaši dovolenou.

Itálie patří mezi nejoblíbenější destinace, kam míří každoročně tisíce turistů, proto je vhodné zajistit si ubytování dopředu. Pokud však nejste nároční, můžete zkusit vyrazit do Itálie „naslepo“ a určitě něco najdete. Ideální je najít si dostatek informací o hotelech, penzionech, apartmánech a kempech na internetu a přečíst si hodnocení a recenze. K nejoblíbenějším destinacím patří Bibione, Caorle, Sardinie, Benátská riviéra nebo Rimini.

Možnosti ubytování v Itálii

italský přístav a apartmány

italský přístav a apartmány

V Itálii naleznete širokou síť kvalitních ubytovacích zařízení. Mezi nejoblíbenější patří apartmány, ve kterých je k dispozici sociální zařízení a kuchyňka. Turisté si tak mohou sami vařit. Navíc ve více lidech lze za apartmány hodně ušetřit.

Další možností je hotel, který je ideální pro náročnější klientelu. Hotely jsou označené počtem hvězdiček 1 – 5, čím více hvězdiček, tím luxusnější hotel. Můžete si zvolit jednoduše zařízený hotel, nebo dát přednost komfortu za více peněz.

Pokud chcete ušetřit a zároveň zažít dobrodružnější typ dovolené, můžete vybrat některý z mnoha kempů, které jsou v Itálii k dispozici. Kempování je zde na zcela jiné úrovni, než jsme zvyklí u nás. Soukromí vám naopak zajistí pronajmutí vily přímo na pláži.

Samozřejmě je i možnost cestovat po Itálii na vlastní pěst a střídat ubytování dle potřeby.