Kempy v Itálii

Chystáte se do Itálie a nechce se vám utrácet za drahé bydlení? Nemusíte, dovolená v Itálii nemusí být drahá. Zvolte jednoduše ubytování v kempu. V Itálii se nachází celá řada kempů, které jsou rozesety prakticky všude. Kempování však nemusí být jen levné a strohé. Italové nabízí také luxusní kempy s bazénem a velmi komfortním vybavením. Kempy navíc využijete, pokud zvolíte na cestu do Itálie obytný vůz, který je v současné době velmi populární. Zaparkovat jej však můžete pouze na vyhrazených místech, zejména tedy v kempech.

Základní pravidla

obytný vůz v Itálii

obytný vůz v Itálii

Vyrazíte-li do Itálie na vlastní pěst, pak vězte, že v Itálii je táboření mimo kempy přísně zakázané. Především severní část země je hustě osídlená a v turistických oblastech se netoleruje stanování mimo vyhrazené oblasti. Problém můžete mít také s tím, že většina míst, která vypadá zdánlivě opuštěně někomu patří. Zákaz se vztahuje také na zakládání ohnišť ve volné přírodě, neboť hrozí požáry. Pokud tyto pravidla porušíte, hrozí vám vysoká pokuta a v krajním případě i vyhoštění ze země.

Dovolená v přírodě

Italské kempy se od těch českých v mnohém liší. Jsou obvykle mnohem lépe vybavené a většinou leží v blízkosti moře. Ačkoliv značně ušetříte za ubytování, oproti českým kempům si připlatíte. Kempování má však své neopakovatelné kouzlo. Nežli se vydáte do kempu, zjistěte si více informací o počasí.

Kempy v Itálii nabízí celou řadu sportovních aktivit, mezi které patří například bazén, tenisové kurty, minigolf, fotbalové hřiště, fitness a celá řada dalších. Samozřejmě záleží na tom, jaký kemp si konkrétně zvolíte. Do kempů dnes nejezdí pouze mladí lidé, ale také rodiny s dětmi a dokonce i senioři.