Bibione

Bibione je nejznámější a pro české turisty už řadu let nejoblíbenější italské letovisko. Jakmile se vysloví název tohoto města, možná vás napadne označení „paštikáři“ nebo česká enkláva. Pravda je taková, že sem míří každoročně nejvíce českých turistů, protože Bibione má příznivou polohu na severním pobřeží Jadranu a nachází se relativně blízko z ČR. V posledních letech však toto městečko prošlo značnou proměnou a na své si zde přijdou i nároční turisté.

Překrásné letovisko, které stojí za vidění

pláž v městečku Bibione

pláž v městečku Bibione

Bibione se nachází v severní části Jadranu a nabízí nejen komfortní ubytování, zábavu, obchody a čisté pláže, ale také mnoho významných památek. Přímořské letovisko se rozkládá v regionu Benátska (do Benátek je to odtud opravdu kousek). Ačkoliv zde žije jen dva tisíce stálých obyvatel, každoročně sem zavítá tisíce turistů z celého svět. Nejvíce sem míří právě Češi, Němci, ale také turisté ze Slovenska a Rakouska. Bibione je dnes vyhledávané také díky termálním lázním, které se zde nacházejí.

V centru Bibione najdete řadu restaurací, taveren, nočních klubů i diskoték. Hledáte-li naopak klid, pak se ubytujte v části Lido del Sole. Za pozornost stojí také vzdálenost mezi ČR a Bibione. Od hranic (Dolní Dvořiště) je to pouhých 550 km.

Historie města Bibione

Málokdo zná historii tohoto města. V minulosti bylo Bibione obýváno rybáři. Toto město nemá tak pestrou a bohatou historii, jako například Caorle. První luxusní hotely se zde začaly stavět až v 80. letech minulého století. Turistický boom zde byl již v 60. a 70. letech minulého století a na přelomu tisíciletí se zrodilo jedno z nejvyhledávanějších letovisek vůbec.

Ubytování v Bibione

Pokud zvolíte jako cíl své dovolené Bibione, pak vězte, že zde najdete opravdu pestrou škálu ubytování. Nejoblíbenější jsou apartmány, možností je však mnohem více. Můžete zvolit luxusní hotelový komplex, vilu u moře, penzion nebo kemp. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, ale i mladí lidé a senioři.

Doprava do Bibione

Velkou předností Bibione je vzdálenost od ČR. Z Prahy se sem dá dojet za pouhých 8 hodin, pokud ovšem nenarazíte na zácpy, které bývají v letních měsících téměř pravidlem. I tak je to velmi slušná vzdálenost, která se dá zvládnout i s malými dětmi.

Moře a pláže

Bibione je vyhledávaným turistickým letoviskům zejména díky skvělému koupání. Místní moře je čisté, u břehu může být lehce zkalené. Vstup do moře je velice pozvolný. Pro Bibione je typická mělčina i několik set metrů od moře, což nejvíce ocení rodiny s malými dětmi. Moře je v těchto místech klidné. Pláže jsou zde písčité, dosahují délky až 11 kilometrů. Na plážích najdete veškerý komfort, slunečníky a lehátka, WC i sprchy. Nechybí také prolézačky pro děti a plážový servis. Pláže v Bibione se pyšní mnoha oceněními „modré vlajky“, které uděluje mezinárodní nezisková organizací Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) za čistotu pláží.

Kam na výlet?

V Bibione jako takovém příliš památek nenajdeme. Jde však o skvělý výchozí bod k poznávání okolních měst. Z Bibione je to kousek do Benátek, navštívit můžete také velmi působivý přístav Terst a impozantní městečko Aquileia, které bylo jedním z největších a nejbohatších měst v Římské říši. V blízkosti Bibione se nachází také další významné město Padova. Velmi atraktivní jsou výlety lodí po lagunách do oblasti mezi Bibione a Caorle nebo plavba kolem benátských ostrovů. Cestovní kanceláře nabízejí řadu fakultativních výletů i s průvodcem.

objednavka